Буряад хэлэнэй үдэрнүүд

31.10.2018

Буряад хэлэнэй үдэрнүүд

“Эрхим диктант”

(октябриин 10)

1-дэхи һуури-Бутитова Дарису, 9-дэхи “а” класс

2-дохи һуури-Батодоржиева Сарюна, 9-дэхи “б” класс

3-дахи һуури-Дамбаева Бэлигма, 8-дахи “а” класс

Дашеев Хэшэгтэ-“Эрмэлзэл”, 8-дахи “б” класс

Дашинимаева Сэлма-“Сэбэрээр бэшэлгэ”, 8-дахи “б” класс

Жамбалова Сэлмэг- 8-дахи  “а” класс

“Буряад оромни, шамдаа”

үзэсхэлэн

(октябриин 10-22)

1-дэхи һуури-7-дохи “а” класс

2-дохи һуури-5-дахи “б” класс

3-дахи һуури-6-дахи “а” класс

Бутитова Дарису, 9-дэхи “а” класс

Цыренжапова Саран, 10-дахи «а» класс

Бадмаева Бэлигма, 9-дэхи «а» класс

Үзэсхэлэндэ хабаадаһан классуудта, һурагшадта баярые хүргэнэбди. Саашадаа 

   

«Уран шүлэгэй долгин дээрэ» гэһэн шүлэгэй тэмсээн

(октябриин 23)

5-11 ангиин дунда үнгэрһэн шүлэгэй тэмсээндэ бүхыдөө 23 һурагшад эдэбхитэй хабаадаа. А.Доноевой, Е.Цыбикжаповагай, М.Чойбоновой, Э.Дугаровай, Ц.-Д.Дондогойн, А.Жамбалоной, С.-Х.Дармаевагай, Е-Х.Цынгуевагай, Г.Дашабыловай  уран зохёолнууд зэдэлээ. Шүлэгүүдэйнь сэдэб олон янзын: түрэл нютаг, буряад хэлэн, һургуули, багша, инаг дуран, мүншье оршуулганууд.

5-6 ангиин дунда

Алдар Нэрэ

класс

һуури

1

Сандипова Сарюна

5 а

1

2

Борисов Анатолий

Тапхарова Лера

5 б

5 а

2

3

Дамбаев Тимур

6 а

3

 

Номинацинууд:

Юмжитов Солбон- “Түрүүшын туршалганууд”

Будаева Юмжана “Эрмэлзэл”

 

7-8 ангиин дунда

Алдар Нэрэ

класс

һуури

1

Шагжиева Арина

7 а

1

2

Дашеев Хэшэгтэ

Дамбаева Бэлигма

8 б

8 а

2

3

Цырендылыкова Номина

7 б

3

Номинацинууд:

Цыренова Адиса – «Жэшээтэ уншалга»

Санжиева Аяна – «Онол арга хэрэглэлгэ»

Тангаева Даяна - «Эрмэлзэл»

Пинтаева Валерия- «Эрмэлзэл»

Цыренова Виктория- «Эрмэлзэл»

9-11 ангиин дунда

Алдар Нэрэ

класс

һуури

1

Цыбжитов Цырен

Бутитова Дарису

10 б

9 а

1

2

Бадмаева Бэлигма

9 а

2

3

Гуруев Амгалан

11 а

3

 

Батодоржиева Сарюна –«Жэшээтэ уншалга»

           

«Буряад хэлэн» сахим номоор дүн.

2 класс

Алдар Нэрэ

һургуули

һуури

1

Цыренов Бато-Очир

РБНЛ-И №1

1

2

Цынгуева Сурэнэ

Верхне-Кижинг.СОШ

2

3

Дондокова Дарима

Шимкинская школа-интернат

3

 

3 класс

Алдар Нэрэ

һургуули

һуури

1

Доржиева Сойжина

Кижингинская 1 школа

1

2

Данзанов Денис

Тохорюктинская СОШ

2

3

Жалсанова Саша

РБНЛ-И №1

3

       
 

4 класс

Алдар Нэрэ

класс

һургуули

балл

Сээжэ бэшэг

дүн

һуури

1

Жамсаранова Сойжина

4

РБНЛ-И №1

48

5

53

1

2

Бадмаева Сайжина

4

Гаргинская СОШ

45

3

48

2

3

Михайлова Адиса

4

РБНЛ-И №1

42

5

57

3

 

Доржиева Ирина

4

Кижингинская школа им.Х.Намсараева

39

5

44

Урмашуулгын шан

5 класс

Алдар Нэрэ

класс

һургуули

балл

Сээжэ бэшэг

дүн

һуури

 

1

Матанова Дулгар

5

Гаргинская СОШ

45

5

50

1

 

2

Жамбалов Жамбал

5

Аланская СОШ

33

4

37

2

 

3

Балданова Альбина

5

Корсаковская СОШ

33

2

35

3

 
 

Цыреторова Дари

5

Сосново-Озерская СОШ

30

3

33

Урмашуулгын шан

 

6 класс

Алдар Нэрэ

класс

һургуули

балл

Сээжэ бэшэг

дүн

һуури

1

Дашибалова Бэлигма

6

РБНЛ-И №1

39

5

44

1

2

Раднаева Наташа

6

Хилганайская СОШ

39

4

43

2

3

Намжилова Элина

6

Гаргинская СОШ

36

5

41

3

 

Замбуланова Юлиана

6

29 гимназия

33

2

35

Урмашуулгын шан

7 класс

Алдар Нэрэ

класс

һургуули

балл

Сээжэ бэшэг

дүн

һуури

 

1

Дармахеева Алина

7

РБНЛ-И №1

54

4

58

1

 

2

Санжиева Сойжина

7

Ноёхонская СОШ

45

2

47

2

 

3

Буянтуева Дари

7

Аланская СОШ

42

4

46

3

 
 

Шойропова Баярма

7

Кижингинская СОШ им.Х.Намсараева

39

4

43

Урмашуулгын шан

 

8-дахи анги

Алдар Нэрэ

класс

һургуули

балл

Сээжэ бэшэг

дүн

һуури

 

1

Бадлуева Мэдэгма

8

Улюнханская СОШ

45

3

48

1

 

2

Юмжапов Александр

8

Тохорюктиская СОШ

42

2

47

2

 

3

Цыренжапова Сэндэма

8

Еравнинская школа №1

45

2

47

3

 
 

Дондокова Соёлма

8

Ноёхонская СОШ

42

4

46

Урмашуулгын шан

 

 9-дэхи анги

Алдар Нэрэ

класс

һургуули

балл

Сээжэ бэшэг

дүн

һуури

1

Раднаев Булад

9

РБНЛ-И №1

57

4

61

1

2

Мункоева Жасмина

9

Усть-Эгитуйская СОШ

48

3

51

2

3

Цыренова Адиса

9

Кусотинская СОШ

45

4

49

3

 

Балданов Банзарагша

9

Хоринская шк.№2

36

3

39

Урмашуулгын шан

 10-дахи анги

Алдар Нэрэ

класс

һургуули

балл

Сээжэ бэшэг

дүн

һуури

1

Намжилова Светлана

10

Гаргинская СОШ

       

2

Шерхунаев Даша

10

РБНЛ-И №1

       

3

Дондокова Татьяна

10

26 школа

       
 

Дашинимаева Арина

10

Иволгинская СОШ

     

Урмашуулгын шан

 11-дэхи анги

Алдар Нэрэ

класс

һургуули

балл

Сээжэ бэшэг

дүн

һуури

1

Доржиева Алтана

 

РБНЛ-И №1

       

2

Раднаева Сэсэгма

 

Барагханская СОШ

       

3

Пригнаева Сурэна

 

Усть-Эгитуйская СОШ

       
 

 

Просмотров всего: , сегодня:

Дата создания: 31.10.2018

Дата публикации: 31.10.2018

Наверх
Продолжая использовать данный сайт, Вы даете согласие на обработку своих персональных данных.